Servis Aracında Başörtülü Avı / Video

 

 


Anayasa Mahkemesi’nin başörtüsü kararından sonra Van’da çıldırtan uygulama. Başörtüsü yasağının servis aracında başlatılması yüzünden öğrenciler kriz geçirdi.

Anayasa Mahkemesi’nin, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğini iptal etmesinin ardından, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde türban yasağı uygulanmaya başlandı. Daha önce kampus alanına girebilen türbanlı öğrenciler, bugün sabahtan itibaren içeri alınmadı. Türbanlı öğrenciler, giriş kapısında güvenlik görevlileri tarafından durdurulan minibüs ve otobüslerden indirilirken, bazı öğrenciler sinir krizi geçirdi. Kampus girişine ambulans ve sağlık görevlileri çağrıldı.

KANUN ÇIKINCA RAHATLAMIŞLARDI
Kampus alanı içerisine türbanlarıyla rahatlıkla dolaşabilen öğrenciler, anayasa değişikliğinin TBMM’den geçmesinden sonra dersliklere de rahatlıkla girebilmişti. Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararının ardından yine kampus alanı içerisinde herhangi bir değişiklik olmazken, öğrenciler dersliklere alınmadı. Bugün bu uygulamaya da son verildi. YYÜ Rektörlüğü, bu sabahtan itibaren kampus girişinden itibaren türban yasağını uygulamaya başladı.

Fakülte binalarının bulunduğu kampus alanına yaklaşık 700 metre mesafede bulunan kontrol noktasında durdurulan minibüs ve otobüslerden güvenlik görevlileri öğrencileri tek tek indirdi. Kampus alanına girebilmeleri için başlarını açmasını isteyen güvenlik görevlilerine bazı öğrenciler direndi. Başını açmayan öğrenciler, içeri alınmayarak kapı önünde bekletildi. Bazı öğrenciler ise minibüslerin içinde başlarını açarak içeri girdi. Uygulama sırasında kampus alanına ziyarete gelenler de minibüsten inidirilmelerine tepki gösterdi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE DİL DÖKTÜLER
Yetkili hiçkimsenin durmadığı giriş kapısında indirilen başörtülü öğrenciler, içeri alınmak için güvenlik görevlilerine uzun süre dil döktü. Ancak içeri alınmayacağını anlayan bazı öğrenciler, sinir krizi geçirdi. Gözyaşları içinde kampus alanına giren öğrencilerden destek isteyen türbanlı bir öğrenci, “Bu nasıl bir uygulama? Sizin anneniz kız kardeşiniz yok mu?” diye bağırdı. Bunun üzerine olay yerine ambulans ve sağlık görevlileri gönderildi.

http://www.haber7.com

~ tarafından islamcokguzel Haziran 10, 2008.

9 Yanıt to “Servis Aracında Başörtülü Avı / Video”

 1. BAŞÖRTÜSÜNE UZANN ELLER KIRILSIN TÜM TÜRBANLI OKUYAN KARDEŞLERİMİSZİ DESTEKLİYORUM

 2. rabbim şu mubarek gecede belalarını versin ……..nedir bu garibanların çilesi nerden çıktı bu uygulama halen anlamış değilim…bu şe……sizleri hiçmi göer duyan yok ama ama evet ama bir gören varrrrrrrr elbet bir gün hesap günü gelecektir bekleyin.. bu yüzden sabredyoruz sabredin bacılarım sabredin ………şu mubarek regaip gecesinde tüm dualarım sizlere beddualarım ise belli…( HER SÖZE VERİLECEK CEVABIMIZ VARDIR,KORKUMUZ YALNIZ ALLAH’ADIR,SÖZ SÖYLERKEN BİR LAFA BAKARIZ,BİR SÖYLENECEK KİSİYE;ADAM MI DİYE! ))

 3. bu konuda yapılacak bir yorum yok…mustafa kemal atatürk ün de dediği gibi ya istiklal ya ölüm…!müslüman kardeşlerin hakları ellerinden alınıyor ve buna hiç kimsenin sesi çıkmıyor.bir çözüm yok mu?hayır yok diyenler yanılıyor.tabiki var.bu uğurda kadın erkek demeden birlikte hareket edip tavrımızı ortaya net olarak koymalıyız.yani bir eylem yaparak ya haklarımızı alacağız yada hak’ka kavuşacağız.ankara da meclisin karşında Hz.hüseyin’nin yaptığı gibi zalime karşı yürüyeceğiz ve karşısına geçip ya ölümü bekleyeceğiz yada bacılarımızın en doğal hakkımız olan eğitim haklarını geri alacağız.madem ki onları zararlı olarak görüp eğitim haklarını ellerinden alıyorlar.o halde onlarda canları pahasına savaşsınlar.bunda hiç tereddüt etmeden bir erkek olarak yanlarında onlarla bu uğurda can vermek benim için bir onurdur.

 4. İslam Gülü . BİZ İslami sohbetler.

 5. Bu ne çağ dışı bir yaşayış ya bu insanlar çağ dışı olmasalrdı bu başörtüsüne el uzatırlarmıydı.
  Allah sizi bildiği gibi yapsın.Ben sırf bu yüzden eğitimimden olmuş biriyim.Rabbim bu imtihanımızı kazanmak için bize gönderdi.
  Okulu bırakarak bu imtihanı inşaallah kazanmış olmuşumdur.Lise1 öğrecisiyim ama sırf Allah’ın roza için okulumdan vazgeçtim.Açıköğretimde sürünüyorum.OLsun ama bu düzene bir denmesi gerekiyor.Allah’ın cezası bunlar.Videoyu izlerken içimden bir şeyler koptu bende böyle ağlamıştım okulumu bırakırken.

 6. diyecek hic bişey bulamıyoru.birde utanmadan eşitlıkten bahsadılıyor nerde eşiylik biz müslğmanlar eşarplarımızı başimızı gerer gere takamıyorsak nerde burdakı esıtlık lanet olsun nedir bu muslumanlara yapılan eziyet.rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun…

 7. türbanı yasaklayan zihniyetler çağ dışı kalmış gericiliğe öncülük eden zihniyetlerdir.halbuki medeniyet adına çağdaşlık adına yapılan bu rezil davranışlar yarı çıplak dolaşmaya milletin ahlak ve kültürünün kaybolmasına batılaşma yönünde hız kazanmaya öncülüktür.batılaşmak ibaresinde gerekli bilimselliği alıp kültürünü almamamız gerekirken bazı zihniyet ler teknoloji ve bilimsellikten ziyade kültür peşinde insan haklarını zedelemeye yönelik amaçlar içerisindeler gerek dinen gerek kültüren kültürümüze sahip çıkalım geçmişimizden ders alalım birbirimize destek olacağımıza sahip çıkacağımıza bizi içten bölmek isteyenlere karşı dik duralım onların kuklası olmayalım bu vatan kimliğinde tc yazan herkesindir. her şey vatan için peki vatan kimin için milletin onuru dini örfü özğürlüğü osmanlılar zamanında bile serbestti o kadardamı olamıyacağız.kapalı bir insana gerici demek doğru değil birde okuyorsa dinine bağlı kişi milletine vatanına bağlıdır nice şehitlerimiz çanakkalede 3 dakika sonra öleceğini bile bile kuran-ı kerim bilen okumuş bilmeyen allahü-ekber demiş önündeki siperde ölen şehidimizin yerini almıştır içimizdeki imanı şehadeti kaybetmeyelim şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayalım nasılki yarı çıplak gezmeye okumaya izin veriliyorsa türbanlı okumaya izin verelim geleceğimiz inançlı kişiler arasında dürüstlük öncülüğünde olmalıdır inançlı bir kişi vatanını katiyen satmaz. türban karşıtlarını şiddetle kınıyorum saygılarımla

 8. Bacimin ortusu batmakta REZILIN gozune…
  Acirim tukuruge billahi TUKURSEM YUZUNE!!!!!!!!!

 9. Tarih bilenler bunu çok iyi bilirler: Bir zammanlar Maraş ta da aynı densilik yapılmış ve hiç utanmadan örtüye ve örtülü hanımlara saldırılmıştı. Çok ilginçtir ama, Maraş ta bu zalimliği yapanlar müslüman olmayan ve leş kargaları gibi Naraşın semalarına üşüşen ve baş örtmenin Allah’ın emri olduğunu bilmeyen gayri Müslimler di.
  Ama bu gün,ülkemizde bu iğrenç kararı alanlara da çok şaşırmamak lazım çünkü, onlar, bir zamanlar Türkiye nin ilerlemesi için mutlaka dinini değiştirmesi lazım diyenlerin takipçileri.
  Yazık ki bu sahte demokratlar, bayrak edindikleri demokrasiyi bile kesinlikle
  bilmiyorlar.
  Bir zamanlar çok hoşuma giden bir pankart okumuştum. Bu pankartta, Cahilin Ağzının Topun Ağzından çok daha tehlikeli olduğu yazıyordu. Ne yazık bu kararı alanlar da çok cahil ve de çok tehlikeli insanlardırlar. Aynı zamanda bu adamlar, çok ta cesurlar Çünkü; sonuçta kaybedenlerin kendileri olacaklarını ve perişan olacaklarını bile bile, Yüce yartıcıyla güreş tutmaya çalışıyorlar
  Şu an çok ciddi bir hastalığım var. Rabbimden en büyük isteğim: Öldükleri gece,bana onların mezarlarını ziyaret edecek gücü vermesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: