İki Hece, Tek Yürek Atışı..Bir ses çınlatıyor kulaklarımı, arzdan bir tınlama sarıyor bedenimi, beynim işlevselliğini yitiriyor. Feryadıma bir cevap, çok ötelerden bir kokuyla geliyor atmosferime. Bin bir renk anka kuşları, uçuyor boşlukta… Bir ses, bir ses geliyor kulaklarıma, iki hece, tek yürek atışı… Öylesine doyumsuz, öylesine vazgeçilmez ki… Bir ses geliyor yüreğime, rüzgar beyaz tülleri uçuruyor, bir neyzenin nefesindeki noktasız o kelimeyle, huzura bulayıp her yeri dolaşıp duruyor dört bir yanımda.

Öylesi güzel ki, yüzümdeki tebessümün son-suzluğa uzanan boyutu…

Öylesi güzel ki, ötesini hayal etmek fiziğin… Ayaklarımın yerden kesilip Yaradan’a teslimiyeti…

Öylesine güzel ki, Kur’an sesleriyle mest olan bir aleme misafir olmak, katlarda çekilen tesbihlerle bir zikir şölenine konukluk…

Öylesine güzel ki, Hakk’ı tavsiye edip sabredenlerle hemhal olmak… Hayal bile olsa öylesine güzel ki, Yaradan’ı seyir… Senin Adın’la, doksan dokuz, hatta sonsuza varan en güzel isimlerle Sen demek; , , , demek. Adın ne güzel Rabbim…

Hiçliğimin, acizliğimin, bir nokta misali ufalıp, değerimi yitirdiğimin, görüntüsüz, fulu bir hale geldiğimin tek ispatı. Oysa ben bir hiçmişim, oysa ben ne hoyrat harcamışım her anımı, Adın’ı zikretmeden. Meğer ne zavallıymış zamanın Sensiz gecen kısmı. Adın ne güzel, Adın ne güzel Rabbim.

İki hece, tek yürek atışı… Öylesi güzel ki, Adın!… İçimde kavgalar bitmiş, dünya şuracıkta dursun der gibiyim şu an. Senin Adın’la gözlerimi kapayıp zahiri unutmak ve ebedi hayatin kapısından içeri girmek ne güzel. İnce ince işlenmiş, göz nuruyla bezenmiş çini misali, yüreğimin süslenişi.

Ne güzel Adın!… Nasıl da yakıştı kalbimin hecesine… İki hece, tek yürek atışı… Daha önce hiç farketmemiştim, Adın’la zenginleştiğimi, sonsuz bir hazineye doğru yol aldığımı.

Öylesi güzel ki, adın!… Az önce bir arkadaş verdin bana… Adı, huzur. Ne de güzel ona yaslayıp başımı, hiç konuşmadan anlaşmak. Hiç gitmesin istiyorum yanımdan. Sen diyor, Sen diyor hep. Aman Yarabbi!!! Ne güzel bir dost, adı huzur, adı huzur.

İki hece, tek yürek atışı…

Bugün bütün beyazlar, bütün maviler, hatta bütün turuncular hatta en güzeli yeşilin, bir başka güzel. Sen, bir başkasın bugün ya da ben. Lakin yanılmıyorum galiba bugün her şey çok güzel, en çok da Sen, en çok da Sen, Rabbim.

Az önce gözlerime gelen, yanaklarımdan süzülüp düşerken tuttuğum gözyaşlarımı doyasıya sevdim. Nedenini bilmiyorum ama hıçkırarak ağlıyorum, kulaklarımda aynı ses.

İki hece, tek yürek atışı…

Öylesi güzel ki, Adın!… İçimi saran tuhaf bir hasretlik, kasıp kavuran bir yangın, büyüyor sanki. Hiç böylesine bir özlem çekmemiştim. Tarifini bulamıyorum, Sen varken bile Sensizliği yaşamak gibi. Gelememek yanına ve görememek Seni, hiç bu kadar acıtmamıştı beni. Hayalin ötesine geçip bir vuslat anını yaşamak için neler vermezdim ki… Adın bile bu kadar mest etmişken beni, kim bilir, kim bilir Cemalin’i görmek nasıl da doyumsuz bir güzelliktir.

Sağır ve dilsiz bir gecede, Sana ait olan yüreğime bütün güzelliğiyle Adın girdi. Şahidim yıldızlar olsun!

Adın ne güzel Rabbim!

İki hece, tek yürek atışı…

Adın’la bütünleşmek, Adın’la kocaman bir ufka yol almak, Adın’la gönlüme yansıyan sıcacık bir huzura sahip olmak, ne güzel!… Ucu bucağı olmayan o bahçede gülleri koparmadan koklamak, incitmemek gülün yaprağını…

Papatyaları hiç etmemek, seviyor, sevmiyor tesellisinde… Ve güvercinlerin küçük gagasındaki kuru ekmeği paylasma telaşında, Senin sergilediğin en büyüleyici kainat filmini seyretmek.

Adın’la bugün, Ankara’nın puslu gecesinin aydınlığına kavuşma anını yaşamak ve sabah ezanıyla yeniden uyanışı karşılamak. Dokunulmamış, taptaze bir güne, Adın’la başlamak ne güzel… Ve kulaklarımda hala o ses; iki hece, tek yürek atışı…

Rabbim, Sana güvenmeyi öğrenmek, Seninle karşılığı olmaksızın sevmek her şeyi, beklentisiz olmak, vermek vermek ve hiç almamak, Seninle kalanını yaşamak ömrümün ne güzel. Sen Rabbimsin, bense bir YARATIĞIM. İşte bunu bilmek bir kez daha hissetmek, sonsuz hamdımın, şükrümün kabulü olsun. Dualarım ve Senden istemelerim hiç bitmeyecek. Artık ne istediğimi çok iyi biliyorum. Sadece Adın, sadece Adın…

Kainatın en güzel melodisi…

İki hece, tek yürek atışı…

Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah, Al-lah… Adın ne güzel…

Adın güzel ötesi, Rabbim (c.c.)…

~ tarafından islamcokguzel Kasım 25, 2007.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: